Szanowni Państwo,

W ostatnim tygodniu zauważyliśmy wzmożoną aktywność exploitu DDoS XOR. Jest to „wirus” atakujący systemy Linux, który sztucznie wzmaga ruch w sieci do momentu jej przesycenia/zawieszenia. 
Podjeliśmy odpowiednie kroki, aby zapobiec tym atakom i od dnia wczorajszego widzimy, że nasilenie zdecydowanie spadło i nie stwarza już zagrożenia, co mogą Państwo pewnie zauważyć przez wzrost stabilności łącz.
Za długi okres usuwania usterki, przepraszamy. Jednak nowa mutacja XOR nie jest jeszcze dobrze udokumentowana i wydłużyło to czas jaki był potrzebny na jego detekcję oraz wprowadzenie odpowiednich mechanizmów na jego blokowanie. Nadmieniamy, że zjawisko to odczuwalne było w większości dla użytkowników łączących się do sieci przez PPPoE/ETH (sieć IBS HOME).
Prosimy użytkowników systemu Linux o zapoznanie się z niniejszym opisem http://bartblaze.blogspot.com/2015/09/notes-on-linuxxorddos.html?m=1 Jest to dość dobrze przygotowane opracowanie poprzedniej generacji XOR. Zalecamy weryfikację własnych systemów w celu potwierdzenia, że nie zostali Państwo dotknięci tym exploitem.
Użytkownicy Windows oraz Mac OS nie są objęci przez ataki XOR. Mimo wszystko jednak zalecamy używania odpowiedniego oprogramowania antywirusowego.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z biurem w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku. 
Dziękujemy za cierpliwość,
Zespół IBS