FAQ – Częste pytania

Jak stać się klientem kablówki Cyfrowy IBS JAMBOX?

Po sprawdzeniu możliwości technicznych dla Państwa miejsca zamieszkania, zamówienie na przygotowanie umowy można złożyć w biurze IBS przy ulicy Warszawskiej 109 lub pisząc na adres biuro@ibs.net.pl . Dostępność usług w Państwa miejscu zamieszkania można sprawdzić na naszej stronie www lub do biura obsługi klienta pod numerem 22 201 1300.

 

Jak sprawdzić dostępność kablówki Cyfrowy IBS JAMBOX w moim miejscu zamieszkania?

Dostępność usług w Państwa miejscu zamieszkania można sprawdzić na naszej stronie www lub dzwoniąc do biura obsługi klienta pod numer 22 201 1300.

 

Czym Kablówka 3 Generacji Cyfrowy IBS JAMBOX różni się innych kablówek?

Różnicą pomiędzy tradycyjną a naszą innowacyjną telewizją jest szereg usług dodatkowych zwiększających komfort oglądania telewizji oraz nowe możliwości dostępu do materiałów filmowych i programów telewizyjnych czy innych ciekawych treści.

 

Czy programy są nadawane cyfrowo?

Tak. Telewizja Cyfrowy IBS JAMBOX jest w pełni cyfrowa co oznacza, że dostarczamy ją do Twojego telewizora w takiej jakości w jakiej nadaje ją nadawca. W żadnym miejscu naszej sieci nie idziemy na kompromisy, nie reenkodujemy, nie upscalujemy, nie zmniejszamy przepływności strumienia bitowego.

 

Czy do odbioru cyfrowej kablówki Cyfrowy IBS JAMBOX potrzebne są specjalne urządzenia?

Dostęp do multimedialnej platformy Cyfrowy IBS JAMBOX realizowany jest z wykorzystaniem cyfrowego dekodera. Urządzenie jest udostępniane abonentom wg aktualnego cennika i warunków. Abonent może wybrać typ dekodera.

 

Czy do cyfrowego dekodera Cyfrowy IBS JAMBOX mogę podłączyć każdy telewizor?

Tak, do dekodera można podłączyć każdy odbiornik telewizyjny wyposażony w wejście SCART (Eurozłącze) lub wejście analogowe (composite video-in). Natomiast jeżeli jesteście Państwo posiadaczami nowoczesnego odbiornika z matrycą LCD lub plazmową, wyposażonego w cyfrowe wejście HDMI, zalecamy skorzystanie z takiego podłączenia – umożliwia ono wykorzystanie w pełni możliwości sprzętu i pozwala cieszyć się wysoką, cyfrową jakością obrazu i dźwięku (złącze HDMI dostępne jest w dekoderach oznaczonych HD).

 

Czy mogę mieć telewizję Cyfrowy IBS JAMBOX w drugim pokoju?

Tak. W cyfrowej telewizji jest to możliwe posiadając kolejny dekoder. Ale nie martw się, że będziesz musiał płacić pełny abonament. Dzięki usłudze MULTIROOM możesz mieć dodatkowy dekoder w niższej cenie abonamentu. Ważne jest, że wszystkie programy jakie masz wykupione w podstawowej usłudze będziesz mieć dostępne na drugim dekoderze tylko przy opłacie miesięcznej za multiroom.

 

Czy można wykorzystać kabel koncentryczny po starej kablówce?

Nie, telewizja Cyfrowy IBS JAMBOX korzysta z innej technologii. Telewizja Cyfrowy IBS JAMBOX pracuje wykorzystując nowoczesne, w pełni cyfrowe okablowanie używane równocześnie do dostarczania sieci Internet i telefonii. To okablowanie, w pełni symetryczne z powodzeniem wystarczy aby dostarczać do Twojego mieszkania jednocześnie kilka kanałów w jakości HD, usługi wypożyczalni filmów (VOD), gry sieciowe a także telewizję trójwymiarową (HD-3D). Są to sieci Next Generation Networks (NGN).

 

Czy dekoder Cyfrowy IBS JAMBOX można kupić na własność?

Tak, jest taka możliwość.

 

Co się dzieje po zakończeniu umowy terminowej?

Umowa staje się normalną umową bezterminową z abonamentem wg cennika, ale oczywiście mamy przygotowane atrakcyjne promocje dla stałych Abonentów. Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami dłużej.

 

Czy będąc klientem kablówki Cyfrowy IBS JAMBOX muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny?

Opłaty za usługi świadczone w ramach multimedialnej platformy Cyfrowy IBS JAMBOX nie zwalniają Państwa z wnoszenia obowiązkowych opłat z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego.

 

Czy wszystkie programy telewizyjne nadawane są w jakości HD?

Kablówka Cyfrowy IBS JAMBOX reemituje sygnały telewizyjne i radiowe w takiej jakości w jakiej są one dostarczane nam przez nadawców programów. Korzystamy z najlepszych źródeł sygnału, więc nie boimy się powiedzieć, że jakość obrazu w telewizji Cyfrowy IBS JAMBOX jest najlepsza na rynku. Staramy się, aby jak najwięcej kanałów było w jakości HD i dotrzymujemy tego słowa, będąc w czołówce operatorów oferujących największą ilość kanałów HD. Oferta programowa telewizji Cyfrowy IBS JAMBOX jest stale rozbudowywana o nowe kanały w jakości HD. Warto też zaznaczyć, że nie tylko kanały możemy nadawać w HD, już dziś oferujemy także materiały HD w usłudze wideo na żądanie VOD.

 

Czy dekoder Cyfrowy IBS JAMBOX będzie współpracował z zestawem kina domowego?

Tak, dekoder Cyfrowy IBS JAMBOX można połączyć z zestawem kina domowego. Dekodery są wyposażone w analogowe wyjścia audio oraz w cyfrowe wyjście S/PDIF – wykorzystanie go do połączenia z zestawem kina domowego pozwoli Państwu cieszyć się wysoką jakością dźwięku w standardzie 5.1

 

Czy i na ile można zawiesić usługę (np. wakacje)?

Niestety nie ma możliwości zawieszenia usług.

 

Jakie urządzenia mogę podłączyć do dekodera Cyfrowy IBS JAMBOX?

Do dekodera, oprócz telewizora, mogą Państwo podłączyć magnetowid, zestaw kina domowego czy domowy zestaw audio.
Dekoder wyposażony jest w następujące złącza:

HDMI – do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w cyfrowe wejście HDMI
YPbPr (component) – do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w analogowe wejście komponentowe (dla wysokiej rozdzielczości)
SCART – do podłączenia odbiornika telewizyjnego w wejściem SCART (Eurozłącze)
SCART – po podłączenia urządzeń dodatkowych (np. magnetowidu) wyposażonych w złącze SCART (Eurozłącze)
video-in – do podłączenia odbiornika telewizyjnego wyposażonego w wejście composite video
audio-in – do podłączenia analogowych torów (kanał prawy i lewy) audio do wejść stereo urządzeń audio
S/PDIF (optyczny i koncentryczny) – do podłączenie do cyfrowego toru audio w zestawie kina domowego lub w zestawie audio

 

Gdzie znajdę swój tvPIN i jPIN?

Obydwa kody znajdziesz na umowie Abonenckiej lub możesz je uzyskać telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta. Kody możesz zmienić na własne poprzez zalogowanie się do WebPanela https://ssl.Cyfrowy IBS JAMBOX.pl/webpanel. Zmiana jest możliwa tylko, jeśli znasz swój aktualny kod.

 

Czym różni się tvPIN od jPIN?

Kod tvPIN służy do autoryzacji usług dostępnych w Cyfrowy IBS JAMBOX takich jak np.: HBO GO czy ochrona rodzicielska. Kod jPIN natomiast zabezpiecza zmiany na koncie Abonenta, które mają wpływ na rozliczenia jak np.: zakup dodatkowego pakietu telewizyjnego poprzez TV Panel.